Narodowy Instytut Wolności – nowe życie organizacji pozarządowych

Posłanka Bernadeta Krynicka zaprasza organizacje pozarządowe na spotkanie odnośnie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich!
6 marca 2018
Dotacje FIO dla organizacji pozarządowych na działania i remonty
12 marca 2018

Narodowy Instytut Wolności to inicjatywa, która służyć będzie organizacjom pozarządowym w Polsce. Ustawa wchodzi w życie jeszcze w październiku. Praktyczne działanie rozpocznie się kilka tygodni później. Z pomocą informacyjną i doradczą przychodzi w województwie Podlaska Federacja Organizacji Pozarządowych.

httpss://www.youtube.com/watch?time_continue=118&v=UjBDnXVu_yc

Andrzej Duda podpisał ustawę o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Ustawa opublikowana została 13 października 2017 r. – numer pozycji 1909. Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, 28 października 2017 r.

Na stronie prezydenta wciąż nie ma oficjalnej informacji o podpisaniu ustawy (mimo że samą ustawę udało się już opublikować). Nie wiadomo więc, kiedy właściwie Andrzej Duda złożył swój podpis pod tym dokumentem.

Dlaczego ustawa o NIW-CRSO jest ważna?

Ustawa o Narodowym Instytucie Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego powołała nową instytucję, która stanie się najważniejszym podmiotem dla NGO w Polsce. Będzie zarządzała środkami dla organizacji pozarządowych, na początku Funduszem Inicjatyw Obywatelskich oraz nowym funduszem zasilanym opłatami z hazardu. Instytut – Centrum ma również tworzyć i realizować programy rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Będzie też odpowiedzialny za tworzenie i publikację wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do zbierania 1 proc. podatku.

źródło: www.narew.info

Skip to content