Kolejne przedsiębiorstwo społeczne w Łomży

OGŁOSZENIE V NABORU WNIOSKÓW
6 grudnia 2018
II Gala ekonomii społecznej – rejestracja uczestników
18 stycznia 2019

Symboliczny czek o wartości 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności został tym razem przekazany Fundacji JA i TY. Nowy podmiot ekonomii społecznej rozpoczyna działalność w branży wirtualnej rozrywki. Dotacja pochodzi z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Łomży.

 Tworzenie nowych podmiotów społecznych jest niezwykle ważne. Wiemy jak ogromny ma to wpływ na walkę z bezrobociem czy pobudzanie lokalnej gospodarki – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Dodał, że Urząd Miejski rozpoczął już współpracę z powstałym przedsiębiorstwem społecznym, które dostało zlecenie na wykonanie kartkowych zaproszeń przed świętami Bożego Narodzenia. Artyści z Fundacji JA i TY zapewniają ponadto oprawę muzyczną podczas Złotych Godów organizowanych w Ratuszu.

Nowy podmiot społeczny to „wirtualny salon rozrywki”. Jak podkreślała prezes Fundacji JA i TY Katarzyna Kuklińska jest to szansa na rozwój nie tylko społeczny, ale i zawodowy osób tworzących fundację. – Chcemy połączyć sferę rozrywkową i edukacyjną. Jest to coś, czego w naszym mieście jeszcze nie ma. Technologie 3 D, gry edukacyjne – wylicza Katarzyna Kuklińska dodając, że „nowinki techniczne” umożliwią przeżycie niezwykłej przygody np. wędrówki po górach, Księżycu, czy skoku na bungee. – To też oferta do placówek społeczno-opiekuńczo, bo ta technologia daje osobie częściowo lub całkowicie sparaliżowanej doznania, które na co dzień są dla niej niedostępne – podsumowuje.

Przedsiębiorstwo zatrudnia osoby z niepełnosprawnością. Wszystkie dopiero wchodzą na rynek pracy. – Uczą się systematycznej pracy i szukają sposobu na swoje życie – podkreślała prezes Fundacji JA i TY. W tej chwili jest ich 5, w tym jedna długotrwale bezrobotna. To Magdalena Krajewska, która na rynek pracy wraca po piętnastu latach. Tyle zajęło jej przystosowanie się do życia z chorobą, choć jak podkreślała w jej życiu nie brakowało trudnych momentów. – Jest to bardzo ważne, bo każdy chce czuć się potrzebny. Wiem, że mam jakieś możliwości intelektualne czy techniczne i chcę z tego skorzystać – mówiła podczas uroczystości w łomżyńskim magistracie.

– Jest to kolejna dotacja, która pomoże rozwinąć się podmiotowi ekonomii społecznej – powiedział Paweł Backiel, prezes OWES-u w Łomży. Zwrócił również uwagę na „pozytywną atmosferę”, jaka jest w mieście Łomża do takich działań. Paweł Backiel poinformował też o zbliżającej się gali ekonomii społecznej, która odbędzie się 1 lutego w Hotelu Belford w Piątnicy. Jak dodał, uroczystość będzie okazją do nagrodzenia osób związanych z organizacjami pozarządowymi, a przy okazji będzie można obejrzeć wirtualne stoisko z rozrywką nowego przedsiębiorstwa społecznego.

zródło: lomza.pl

Skip to content